Blog

dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Tematy

Kancelaria adwokacka Joanna Torbé & Partnerzy

ul. Żelazna 59 lok. 6.3,

00-848 Warszawa

tel. +48 22 416 60 78

email: biuro@torbepartnerzy.eu

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

Nowa ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług w krajach UE

Aktualności1 marca 2016
Zapraszamy na warsztaty organizowane przez wydawnictwo Forum. Podczas warsztatów omówione zostaną zaktualizowane obowiązki pracodawcy delegującego pracowników do innych państw Unii Europejskiej. Dzięki udziałowi w warsztatach dowiedzą się Państwo jak kompleksowo zabezpieczyć firmę przed kontrolami, jak prowadzić dokumentację oraz na jakie zmiany należy przygotować się w najbliższym czasie.
PROGRAM WARSZTATÓW (pełny program warsztatów znajdziesz tutaj.)
  • Zaktualizowane obowiązki pracodawcy delegującego pracowników do innych państw Unii Europejskiej
  • Nowe obowiązki pracodawców delegujących pracowników na terytorium Polski
  • Warsztat dokumentacyjno-kalkulacyjny – Nowe zasady delegowania zleceniobiorców za granicę
  • Warsztat! Zasady delegowania pracowników – jak prawidłowo odprowadzać podatki i składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, czyli jak bez szwanku przejść kontrolę polskich i zagranicznych urzędów – studia przypadkó
  • Nowe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy w związku z delegowaniem pracowników i nowe zasady kontroli polskich firm
  • Specjalny Panel Warsztatowy – Jak szybko i skutecznie zakończyć kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy oraz instytucji zagranicznych w zakresie pracowników delegowanych?

Prowadzenie: ADWOKAT JOANNA TORBÉ

JOANNA TORBE
Jest adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, specjalistą z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa karnego. Posiada bogate doświadczenie w procesowej oraz pozaprocesowej obsłudze przedsiębiorców.
Z licznymi sukcesami reprezentuje pracodawców przed sądami, organami kontrolnymi (n.in. PIP i ZUS), organami ścigania i administracji publicznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z delegowaniem pracowników za granicę i zatrudnieniem cudzoziemców, pracą tymczasową oraz ochroną danych osobowych. Prowadzi szkolenia warsztatowe, których podstawą jest praktyczna znajomość specyfiki działalności pracodawców opierających swoją działalność na transgranicznym zatrudnieniu.
Jest współautorem pozycji książkowych m.in. „Zwolnienia pracowników – wskazówki i bezpieczne rozwiązania”, pod red. Joanny Torbé i Jakuba Ziarno, Warszawa 2009 (Wydawnictwo C.H.Beck) oraz „Nowe zasady podnoszenia kwalifikacji przez pracowników, pod. Red. Joanny Torbé Warszawa 2010 r. (Wydawnictwo C.H.Beck). Jest także autorką licznych artykułów z zakresu prawa pracy (w szczególności w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Rzeczpospolitej).

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *